Vartai

Tiek aptveriant nuosavus namus, tiek pramonines teritorijas laukia svarbus uždavinys – parinkti tinkamas tvoras ir vartelius. Vienareikšmio atsakymo, kokios tvoros geriausios, nėra. Aišku tik tiek, kad viskas priklauso nuo poreikių, galimybių bei norų.

Vartai paprastai būna dviejų rūšių: arba atveriami rankiniu, arba automatiniu būdu. Automatinius vartus rinktis kur kas paprasčiau, tačiau reikėtų žinoti, kad jie atsieis gerokai brangiau – vien vartų automatika (specialus mechanizmas) gali kainuoti per 1000 litų. Tačiau šaltą žiemą ar darganotą rudenį nereikės papildomai išlipti iš automobilio norint juos atidaryti ir uždaryti – visa tai padaryti galėsite tiesiog su specialiu nuotolinio valdymo pulteliu. Įvairiose vietose tinka ir tvoros, ant kurių stulpelių tvirtinami specialūs stogeliai, apsaugantys nuo sniego, lietaus ir suteikiantys puošnumo. O dabar bandykime patekti į biuro vidų: koks jis turėtų būti?

Biurų ir oficialiųjų patalpų įrengimas: kokie turėtų būti biuro baldai?

  1. Pirmiausia biuro baldai turėtų būti praktiški ir patogūs. Kokius baldus rinksitės, priklauso ir nuo įmonės veiklos pobūdžio. Pavyzdžiui, jei dirbama su dokumentais, reikėtų įsigyt spintas, kuriose tilptų ne vienas ir ne du dokumentų segtuvai. Jei darbuotojai nuolat sėdės prie rašomųjų stalų, tuomet netaupykite patogiems stalams ir biuro kėdėms – gerai būtų, jei pastarosios būtų iš natūralios odos arba tvirtų, kokybiškų audinių.
  2. Biuro baldus rinkitės pagal tai, kiek darbuotojų vienoje patalpoje vienu metu dirbs. Jei įmonės patalpos santykinai mažos, reikėtų pasirūpinti kompaktiškais baldais, pavyzdžiui, sujungtais rašomaisiais stalais, už kurių galės sėdėti nuo kelių iki keliolikos darbuotojų. Rinkdamiesi biuro baldus, pasitarkite su specialistais arba patyrusiais kitų įmonių vadovais, kurie jau susidūrė su biuro įrengimu.
  3. Biurui rinkitės tik naujus baldus – naudoti baldai šiuo atveju nelabai tiks, kadangi biuras – reprezentuojanti įmonę erdvė, tad ir įranga bei baldai turi atrodyti nepriekaištingai, nebūti su defektais, įbrėžimais.
  4. Rinkitės neutralių spalvų biuro baldus: natūralios medienos spalvos plokščių – geriausia išeitis, kadangi tokios spalvos suteikia prestižo, solidumo. Nesvarbu, ar baldai bus tamsios, ar šviesios spalvos: tai priklauso nuo Jūsų skonio ir biuro patalpų: šviesūs baldai padės optiškai padidinti erdvę, o tamsūs gali vizualiai ją mažinti. Taip pat jei patalpose pernelyg tamsu, nerekomenduojama rinktis juodų, tamsiai rudų baldų. Jei patalpa šviesi ir erdvi, galima pasirinkti tiek šviesius, tiek ir tamsesnius baldus. Šviesūs minkšti baldai visuomet atrodo elegantiškiau, tik nereikėtų pamiršti, kad jų priežiūra yra gerokai sudėtingesnė. Pavyzdžiui, baltos ar kreminės spalvos fotelius, minkštuosius kampus ar sofutes gali tekti pavalyti dažniau. Odą gali kiek padažyti džinsas ir kitų medžiagų rūbai.

Jau pagaminti ar pagal specialų užsakymą įsigyti biuro baldai?

Svarstydami, ar pirkti jau pagamintus, ar naujus biuro baldus, įvertinkite kelis niuansus:

  1. Apsilankykite baldų salonuose ir apžiūrėkite jų kainas. Tuomet pasiteiraukite baldus gaminančių įmonių, kokia kaina jie pagamintų panašų komplektą. Didesnė tikimybė, kad gaminami baldai bus brangesni, tačiau kokybiškesni ir funkcionalesni. Pirkdami baldus, gamintus pagal individualų užkasymą, galite tikėtis ir įdomesnių vienetinių gaminių – tai svarbu didelėms ir žinomoms kompanijoms.
  2. Labai svarbu, ar Jūsų biuro patalpos yra nuomojamos, ar jas turite savas. Jei, pavyzdžiui, patalpas nuomojatės, rinkitės universalius baldus – standartinio dydžio rašomuosius stalus, spintas dokumentams, biuro kėdes ir kita. Jei, pavyzdžiui, biuras dabar įrengtas palėpėje, neatmeskite galimybės, kad gali tekti persikraustyti, tad biuro baldai su nuožulniu viršumi kitose patalpose gali visiškai netikti.