Vartai

Įsirengiant namuose tvorą bei vartus neišvengiamai tenka rinktis medžiagas, stilių, formą bei visą galybę kitų parametrų. Viena iš galimybių tampa kalvystės gaminiai, kurių šiai dienai yra labai įvairių, atitinkančių kiekvieno naujakurio užgaidas. Be viso to, tai gali būti ir unikalūs, pagal Jūsų brėžinius ir norus sukurti dirbiniai.

Klaipėdos rajone gyvenantiems, rekomenduojame apsilankyti http://www.kalvita.lt/vartai-ir-tvoros-klaipedoje/ internetiniame puslapyje. Minėtos tvoros ar vartai įprastai yra Jūsų teritorijos, kiemo veidas, kurį mato kiekvienas praeivis ar į svečius atvykstantis svečias, todėl laba svarbu pasirinkti tokį sprendimą, kuris ilgą laiką džiugintų ir atliktų savo funkciją. Pigiausios tvoros dažniausiai gražios ir tvirtos būna tik pačioje pradžioje, tuo tarpu kalvystės amato atstovai gali padaryti taip, kad Jūsų tvora ilgus metus atrodytų gražiai, būtų pakankamai tvirta ir apsaugotų bent jau nuo dalies piktavalių. Taigi, šis sprendimas yra ir išvaizdus, ir tuo pat metu patikimas.

Savaime suprantama, ir kalvystė ne visagalė. Net ir auksarankio kalvio pagaminta tvora ar sukurti vartai gali neapsaugoti nuo įsilaužėlių, o netinkamai pasirinkus tesktūrą (pavyzdžiui pernelyg dideliais tarpais) į teritoriją gali užklysti ir gyvūnai ar iš Jūsų kiemo už ribų pabėgti Jūsų šuo ar kitas naminis gyvūnėlis, tad prieš renkantis tvoros elementus reikia pagalvoti ir apie tai.

Kitas labai svarbus dalykas, apie kurį kartais užmirštama tinkamai pagalvoti ar jis tinkamai neįvertinimas – kalvio kaldintų elementų suderinamumas su kitais planuojamas įsigyti ar jau turimais elementais. Pavyzdžiui, stikliniams laiptams parinkus masyvius kalvio kaldintus metalinius turėklus gali būti keblu ne tik juos pritvirtini, bet taip ir kiek keistai tai gali atrodyti. Su tvoromis ir vartais kiek paprasčiau, neretai į jų išvaizda labai daug dėmesio nekreipiama, tačiau jei norite tikrai gražaus namo ar sodybos, pagalvokite apie tai iš anksto, pasitarkite su pačiu kalviu ar Jūsų namo išvaizda besirūpinančiu dizaineriu, jei tokį samdėte.

Išsirinkti tinkamą tvorą ar pasisemti sau patinkančių minčių galima ir kur nors kitur pamačius panaudotą sprendimą. Kartais net menkiausia tvoros detalė taip įsimena, kad norisi jos ir savo namų tvoroje ar vartuose, todėl kiekvieną tokią, iš pirmo žvilgsnio, smulkmeną vertėtų žymėtis, persipiešti ar naudojantis šiuo metu ypač vertinamomis technologijomis nusifotografuoti, kad netektų graužtis nagų dėl pamestos idėjos. Juk tiek daug reikia atsiminti tada, kai stataisi ar įsirenginėji savo svajonių namus.

Per keletą mėnesių ar metų prisirinkus pakankamai idėjų, radus jų ne tik gatvėje, bet ir internete ar apsilankius parodose, labai svarbu jas tinkamai įgyvendinti. Visas kalvystės darbų mintis būtina tinkamai, suprantamai išaiškinti kalviui, kad jis sukurtų būtent tai, ko Jūs norite, nes kiekviena neįtinkanti smulkmena gali sukelti papildomų rūpesčių, išlaidų bei sugaišti ir taip brangaus Jūsų statybų laiko.

fontanas

Mažoji architektūra yra kiekvieną dieną mus supantys įvairūs aplinkos komforto elementai. Jei jų nebūtų, mūsų sodybos, miestai ir kaimeliai atrodytų pilki ir nuobodūs. Taigi jos tikslas – padaryti pasaulį gražesnį,šviesesnį, estetiškesnį. Mažoji architektūra susideda iš įvairių nedidelių ūkinių pastatų, pavėsinių, stoginių automobiliui. Tai taip pat ir lauko židiniai, terasos, įvairios rodyklės, iškabos, suoliukai, fontanai, lauko baldai, sūpuoklės, įvairios funkcionalios meninės kompozicijos, pvz., skulptūros, skirtos žaisti ir laipioti vaikams. Mažoji architektūra, įvairūs jos statiniai, reikalauja ne tik itin kruopštaus atlikimo, bet taip pat ir kūrybinės išmonės. Jie pasižymi patraukliomis, funkcionaliomis bei ilgaamžėmis konstrukcijomis.

Jei nutarėte įmantriai suprojektuoti sodybų aplinką, jums visų pirma reikėtų visuose be išimties sklypeliuose bei kampeliuose nustatyti pagrindines funkcines zonas. Jos turi būti nustatomos įvertinus visų sodybos gyventojų bei dažniausiai užsukančių lankytojų (pavyzdžiui, vaikų ar anūkų) amžių, pageidavimus ir poreikius. Visą aplinką aplink namą primygtinai rekomenduojama projektuoti tada, kai dar vyksta statinių statybos.  Kurdami savo namų ar sodybos aplinką, į ją galite drąsiai komponuoti ne tik gėlynus, bet ir mažąją architektūrą: suoliukus, sūpuokles, baseinėlius ir, be abejo gražuolį fontaną. Fontanas – tai tam tikras vandens rezervuaras, turintis autonominę filtravimo sistemą bei siurbliuką. Norint, kad vanduo jūsų fontane būtų vienodo lygio, būtina įrengti ir vandens persipylimo bei papildymo sistemą.

Mūsų šalyje fontanai buvo pradėti statyti gana vėlai – tik renesanso laikotarpiu. Juos gana ilgą laiką pajėgdavo įsirengti tik ypač turtingi gyventojai: bajorai, didikai, kunigaikščiai. Šiuo metu vis daugiau sodybų bei privačių namų šeimininkų atsigręždami į Vakarų Europos pavyzdžius, įsirengia įvairiausio tipo fontanus savo kieme.

Fontanai klasifikuojami gana įvairiai, tačiau įprasčiausia ir lengviausia juos grupuoti pagal vandens srovės kilmės šaltinį, t. y., į natūralius, kuriems tekėti sąlygas sudaro natūralus vandens spaudimas konkrečioje grunto dalyje, bei į dirbtinius, kai rengiant fontaną įmontuojama srovės formavimo įranga. Pagal įrengimo vietą fontanai gali būti skirstomi į interjerinius bei eksterjerinius, o pagal vandens srovę ir apšvietimą suformuojančios įrangos darbo ypatybes – į statiškus bei žaidžiančius. Akcentuotina, kad net ir pats paprasčiausias fontanas yra gana sudėtingas hidrotechninis įrenginys. Norėdami įsirengti bet kokio tipo fontaną rekomenduojama pasikliauti tik patyrusio profesionalo darbu.

Fontanas yra sudarytas iš trijų pagrindinių konstrukcinių elementų: vandens rezervuaro, fontano purkštukų ir siurblio. Visi kiti šio įrenginio konstrukciniai elementai yra tik papildomi. Tai gali būti įvairios puošybos ir aptarnavimą užtikrinančios detalės, kurių pasirinkimas ir gausa priklauso nuo paties užsakovo norų, jo finansinių galimybių ir, be abejo, aplinkos ir vietos, kurioje bus įrengtas fontanas, ypatumų.

Tinkamai ir kruopščiai prižiūrimas fontanas visada pradžiugins jus ir jūsų svečius. Dažniausiai jam parenkama vieta sodo centrinėje dalyje, o vėliau aplink fontaną komponuojami įvairūs augalai, takeliai ar veja. Nerekomenduojama prie pat vandens telkinio susodinti aukštų augalų, kadangi taip jūs užgošite visą jo grožį. Aplink fontaną geriausiai auga žemaūgiai krūmeliai bei vienmetės gėlės.

Baldų gamyba – tai amatas atsiradęs neatmenamais istoriniais laikais. Pradžioje juo užsiimdavo tik staliai, bet tobulėjant technologijoms, radosi ir kitų meistrų, gaminančių metalinius, akmeninius ir kitokius baldus. Šiandien baldų gamyba tokia populiari veikla, kad interjere galima rasti baldų, pagamintų iš įvairiausių medžiagų: medžio, plastiko, metalo, netgi gumos.

Vasarą tie, kas turi savą kiemą ar sodą, labai mėgsta ne tik vakaroti ir linksmintis lauke, bet ir pietauti. O ką daryti, jei kieme net stalo nėra? Tuomet reikia tuo pasirūpinti ir pasidomėti lauko baldų gamyba. Jie gali būti padaryti iš medžio lengvo aliuminio, ratano, plastiko ir kitų medžiagų.

lauko baldaiBaldai pagaminti iš tvirto medžio tinka tiems, kurie ieško šiuolaikinio dizaino, patvarumo ir patogumo derinio. Tinkamai paruoštas medis yra gana atsparus temperatūros svyravimui, saulei, lietui, sniegui, įvairiems kenkėjų. Be to medis sukuria jaukią ir harmoningą atmosferą, puikiai dera prie bet kokios aplinkos ir ypač tinka lauke, kadangi jis yra natūrali gamtos dovana. Medinių lauko baldų gamyba užsiimantys meistrai pasirūpina, kad jie papuoštų jūsų kiemą ir džiugintų ne tik šeimininkus, bet ir svečius.

Lauko baldų gamybą ir tobulėjančias jos technologijas puikiai reprezentuoja aliuminiai baldai. Nors toki tipo gaminiai dažniausiai naudojami viešose maitinimo įstaigose, lauko kavinėse ar paplūdimiuose, tačiau juos nesunkiai galima priderinti ir nuosavame kieme. Aliuminis yra pakankamai pigus metalas, pasižymintis antikorozinėmis savybėmis, o iš vientiso metalo lakšto tam tikru būdu pagaminti lauko baldai gali būti naudojami ištisus metus.

Baldų gamyba, naudojanti pintą rotangą arba karklą vis labiau populiarėja. Šiltas ir jaukus šių baldų dizainas leidžia juos naudoti tiek lauke tiek ir viduje. Rotangas ir karklas yra natūralios, ekologiškos medžiagos, pasižyminčios tvirtumu, elastingumu, lengvumu ir gana nedidele kaina. Jei po kurio laiko pinti baldai pabostų, juos nesunkiai galima perdažyti ar lakuoti. Dėl lengvo svorio, perdirbamos medžiagos bei technologiškai nesudėtingos gamybos lauko baldai iš karklo bei rotango puikiai tinka lauke. Tokio tipo baldus lengva prižiūrėti valant juos vandeniu su muilu. Kita vertus, nuolatinė drėgmė gali negrįžtamai jiems pakenkti. Pinti lauko baldai, kurie yra pagaminti iš sintetinės medžiagos – technorotango, yra gerokai atsparesni karščiui, tiesioginiams saulės spinduliams bei drėgmei. Tačiau turint šiuos baldus nebegalėsite džiaugtis jų natūralumu.

Jei domitės plastikinių lauko baldų gamyba, jus nudžiugintų tai, kad tai pati pigiausia lauko baldų rūšis. Be to, plastikas nereikalauja ypatingos priežiūros, jiems nebaisus nei sniegas, nei lietus. Suteptus baldus paprasta juos nuplauti šiltu vandeniu ir kempinėle, o įsisenėjusioms dėmės pašalinti padės gausybė specialių valiklių. Be abejo, akcentuotina, kad aukšta temperatūra, tiesioginė liepsna ar dideli svoriai plastiką veikia neigiamai, be to, įtrūkusi ar nuskilusi tokio baldo dalis gali būti pavojinga, nes užkliudžius tokia vieta, ji gali skaudžiai įbrėžti. Taigi, jei plastikiniai baldai bus naudojami pagal paskirtį, jie puikiai tiks atviroms lauko erdvėms bei nedidelėms terasoms.

Taigi, kokybiški ir patogūs lauko baldai suteiks dar malonesnį ir komfortiškesnį poilsį. Tinkamai pasirinkti jie bus ilgaamžiai, geros kokybės, puikiai tiks namo ar sodybos terasai ar kiemui, papuoš aplinką ir suteiks daugybę malonių akimirkų ilsintis lauke.

Vartai

Tiek aptveriant nuosavus namus, tiek pramonines teritorijas laukia svarbus uždavinys – parinkti tinkamas tvoras ir vartelius. Vienareikšmio atsakymo, kokios tvoros geriausios, nėra. Aišku tik tiek, kad viskas priklauso nuo poreikių, galimybių bei norų.

Vartai paprastai būna dviejų rūšių: arba atveriami rankiniu, arba automatiniu būdu. Automatinius vartus rinktis kur kas paprasčiau, tačiau reikėtų žinoti, kad jie atsieis gerokai brangiau – vien vartų automatika (specialus mechanizmas) gali kainuoti per 1000 litų. Tačiau šaltą žiemą ar darganotą rudenį nereikės papildomai išlipti iš automobilio norint juos atidaryti ir uždaryti – visa tai padaryti galėsite tiesiog su specialiu nuotolinio valdymo pulteliu. Įvairiose vietose tinka ir tvoros, ant kurių stulpelių tvirtinami specialūs stogeliai, apsaugantys nuo sniego, lietaus ir suteikiantys puošnumo. O dabar bandykime patekti į biuro vidų: koks jis turėtų būti?

Biurų ir oficialiųjų patalpų įrengimas: kokie turėtų būti biuro baldai?

  1. Pirmiausia biuro baldai turėtų būti praktiški ir patogūs. Kokius baldus rinksitės, priklauso ir nuo įmonės veiklos pobūdžio. Pavyzdžiui, jei dirbama su dokumentais, reikėtų įsigyt spintas, kuriose tilptų ne vienas ir ne du dokumentų segtuvai. Jei darbuotojai nuolat sėdės prie rašomųjų stalų, tuomet netaupykite patogiems stalams ir biuro kėdėms – gerai būtų, jei pastarosios būtų iš natūralios odos arba tvirtų, kokybiškų audinių.
  2. Biuro baldus rinkitės pagal tai, kiek darbuotojų vienoje patalpoje vienu metu dirbs. Jei įmonės patalpos santykinai mažos, reikėtų pasirūpinti kompaktiškais baldais, pavyzdžiui, sujungtais rašomaisiais stalais, už kurių galės sėdėti nuo kelių iki keliolikos darbuotojų. Rinkdamiesi biuro baldus, pasitarkite su specialistais arba patyrusiais kitų įmonių vadovais, kurie jau susidūrė su biuro įrengimu.
  3. Biurui rinkitės tik naujus baldus – naudoti baldai šiuo atveju nelabai tiks, kadangi biuras – reprezentuojanti įmonę erdvė, tad ir įranga bei baldai turi atrodyti nepriekaištingai, nebūti su defektais, įbrėžimais.
  4. Rinkitės neutralių spalvų biuro baldus: natūralios medienos spalvos plokščių – geriausia išeitis, kadangi tokios spalvos suteikia prestižo, solidumo. Nesvarbu, ar baldai bus tamsios, ar šviesios spalvos: tai priklauso nuo Jūsų skonio ir biuro patalpų: šviesūs baldai padės optiškai padidinti erdvę, o tamsūs gali vizualiai ją mažinti. Taip pat jei patalpose pernelyg tamsu, nerekomenduojama rinktis juodų, tamsiai rudų baldų. Jei patalpa šviesi ir erdvi, galima pasirinkti tiek šviesius, tiek ir tamsesnius baldus. Šviesūs minkšti baldai visuomet atrodo elegantiškiau, tik nereikėtų pamiršti, kad jų priežiūra yra gerokai sudėtingesnė. Pavyzdžiui, baltos ar kreminės spalvos fotelius, minkštuosius kampus ar sofutes gali tekti pavalyti dažniau. Odą gali kiek padažyti džinsas ir kitų medžiagų rūbai.

Jau pagaminti ar pagal specialų užsakymą įsigyti biuro baldai?

Svarstydami, ar pirkti jau pagamintus, ar naujus biuro baldus, įvertinkite kelis niuansus:

  1. Apsilankykite baldų salonuose ir apžiūrėkite jų kainas. Tuomet pasiteiraukite baldus gaminančių įmonių, kokia kaina jie pagamintų panašų komplektą. Didesnė tikimybė, kad gaminami baldai bus brangesni, tačiau kokybiškesni ir funkcionalesni. Pirkdami baldus, gamintus pagal individualų užkasymą, galite tikėtis ir įdomesnių vienetinių gaminių – tai svarbu didelėms ir žinomoms kompanijoms.
  2. Labai svarbu, ar Jūsų biuro patalpos yra nuomojamos, ar jas turite savas. Jei, pavyzdžiui, patalpas nuomojatės, rinkitės universalius baldus – standartinio dydžio rašomuosius stalus, spintas dokumentams, biuro kėdes ir kita. Jei, pavyzdžiui, biuras dabar įrengtas palėpėje, neatmeskite galimybės, kad gali tekti persikraustyti, tad biuro baldai su nuožulniu viršumi kitose patalpose gali visiškai netikti.

Jei lyginti kuro (malkų) sąnaudas – krosnelės yra taupesnės ir efektyvesnės nei židiniai, be to, perkant specialias krosneles ant jų galima gaminti maistą, kas yra naudinga nedideliuose sodo nameliuose, taip taupant tiek vietą patalpoje, tiek išlaidas kitiems maisto gaminimo įrenginiams: kaitlentėms, elektrinėms viryklėms ir kitiems. Be to, maisto ruošimas ant krosnelės gali būti ne tik puikus sprendimas ekonominiais sumetimais, bet ir savotiška pramoga, egzotika vaikams ar dėl civilizacijos visiškai atitolusiems nuo tipiško lietuviško kaimo gyvenimo.

Prie židinio yra lengviau pajungti centrinio šildymo sistemą ir po namą išvedžioti vamzdynus bei radiatorius. Tinkamai išvedžiota šildymo sistemą leis lengviau pajungti dujinį katilą norint šildyti vandenį. Katilai yra itin veiksmingas bei vis daugiau dėmesio sulaukiantis vandens šildymo šaltinis. Jau ne viena šeima Lietuvoje įvertino energijos bei pinigų taupymo kaštus kuriuos suteikia kokybiški, dujiniai katilai. Svarbu tik iš gausybės siūlomų katilų išsirinkti tą, kuris geriausiai atitinka Jūsų šeimos poreikius.

Renkantis tarp krosnelės ir židinio vertėtų gerai įvertinti savo planus, techninius namo parametrus ir pasitarti su meistrais bei kitais panašiuose indivudualiuose namuose gyvenančiais artimaisiais, draugais ar kaimynais.