rygaKuomet planuojate kelionę automobiliu, neužtenka vien tik suvesti adresą ar vietovės pavadinimą į GPS, nes gali įsivelti netikėta klaida ir dėl to patirsite nemenkų rūpesčių ir nuostolių, pavyzdžiui, nuvykdami ne į tą objektą, kuris turi tokį patį pavadinimą.

Besidubliuojantys pavadinimai

Besidubliuojantys pavadinimai yra viena iš dažniausiai pasitaikančių problemų, su kuria susiduria keliautojai. Siekiant išvengti galimų nesusipratimų ir nuostolių, siūlome įvesti pavadinimą objekto kuo tiksliau, pilną adresą, o po to pasitikrinti, ar tikrai GPS rodo toje ar bent apytikriai toje vietoje, kur iš tiesų objektas yra. Patogu lyginti su įvairiais kitais žemėlapiais ar oficialiai pateikiama informacija (viešbučio puslapyje, lankytinų objektų sąrašuose ar kt.)

Besidubliuojančių pavadinimų netrūksta ir Lietuvoje. Mūsų šalyje yra net keliolika Trakų, pasikartoja ir Vilnius, o Paryžius ar Londonas tai nebūtinai didieji Europos miestai, bet gali būti ir kaimai Lietuvos ribose. Taigi, tokios klaidos gali kaip reikiant sujaukti Jūsų kelionę jei iš anksto nepatikrinsite duomenų.

Uždaryti keliai

Dėl kelių remonto, stichinių nelaimių ar dėl kitų priežasčių kartais uždaromi svarbūs keliai. Tokia informacija į modernius, naujus ir interneto ryšį naudojančius GPS prietaisus ar mobilaus telefono programėles ateina ir į ją atsižvelgiama siūlant Jums kelionės maršrutą, tačiau ne visi žemėlapiai ir navigacijos prietaisai tokius duomenis bando apdoroti ir gali Jums rodyti kelią, kurį galbūt apsėmė potvynis. Prieš leisdamiesi į tolimesnę kelionę peržvelkite naujienas, tokią informaciją turėtumėte rasti.

Popierinis žemėlapis automobilyje pravers

Jei vykstate į kelionę tolėliau - pasiimkite popierinį žemėlapį ar, dar geriau, kelių atlasą-knygą. Toks leidinys pravers išsikrovus baterijai, sustreikavus įrenginiui ar dėl kažkokių kitokių priežasčių negalint pasinaudoti moderniu išradimu. GPS taip pat technika ir ji genda, tad turėti atsarginį variantą, kuris leis Jums susirorientuoti aplinkoje - iš tiesų pravartu. Daugelis ne vieną dešimtį tūkst. Kilometrų per metus pravažiuojančių vairuotojų savo automobilyje visuomet turi Europos ar aplinkinių valstybių kelių žemėlapius, atlasą, nes žino, kad kelyje būna visko.