sveikas maistas

Visi žmonės nori išlikti kuo ilgiau jaunais, būti sveiki, žvalūs energingi bei ilgai gyventi, tam gali padėti ir maisto papildai. Iš tiesų, šie norai nėra kažkas neįmanomo, kadangi senovės traktuose teigiama, kad žmogus gali išgyventi iki kelių šimtų metų, o ir šiandieninėje visuomenėje netrūksta pavyzdžių – spaudoje bei televizijoje galime paskaityti bei išgirsti apie žmones, kurie švenčia 103 – ąjį ar 108 – ąjį gimtadienį. Tačiau ką daryti, kad šie norai iš tiesų išsipildyti? Tikėti likimu ar pasikliauti savimi? Jei renkatės antrąjį variantą, nepraleiskite progos susipažinti su šiame straipsnyje esančia informacija.

Sveika mityba

Maistas – ne ką mažiau svarbus žmogui nei vanduo ar oras. Nerasime tokio žmogaus, kuris galėtų išgyventi be maisto. Kalbant apie sveiką mitybą, dera prisiminti posakį, kad mūsų kūnas – ne šiukšlių dėžė, tad turime atidžiai rinktis, ką valgyti. Būtent dėk šios priežasties, būtina žinoti, kuriuos produktus galime valgyti, o kuriuos – ne. Tačiau kaip tai padaryti? Kurie maisto produktai jums yra tinkami, o kurie – ne, sužinoti galite įvairių testų dėka. Šie testai yra būtini, kadangi kiekvieno žmogaus organizmas yra individualus, tad tas produktas, kuris tinka vienam, kitam žmogui gali pridaryti žalos. Įdomu tai, jog net tokie sveiki produktai kaip pomidorai ar pienas gali būti tinkami ne visiems. Na, ir savaime žinoma, yra produktų, kurių vartojimą būtina riboti: saldumynai, kava, arbata, mėsa. Paskutinysis produktas sukelia ypač diskusijų, kadangi pastaruoju metu atsirado vis daugiau žmonių, tvirtinančių, jog mėsa nėra tinkama.

Maisto papildai

Maisto papildai – puikus būdas pagerinti savo sveikatą. Jei turite kokią nors problemą, pavyzdžiui, jūsų prastas regėjimas, rinkitės tokius maisto papildus, kurie galėtų bent jau iš dalies pašalinti problemą. Šiandien galite įsigyti pačių įvairiausių maisto papildų: tiek vaistinėse, tiek internetinėse parduotuvėse jūsų laukia maisto papildai sportui, akims, sąnariams, širdžiai ir pan. Dėmesį verta atkreipti į tai, jog dažniausiai maisto papildai atlieka po kelias funkcijas: štai, pavyzdžiui, papildai sportui ne tik degina riebalus, bet ir didina fizinę ištvermę, o akims skirti papildai ne tik stiprina akių raumenis, bet ir tinklainės kraujagysles. Na, o jei jūsų nekamuoja viena ar kita sveikatos problema, jie vis tiek turėtų rasti vietą jūsų namuose, kadangi daug dirbant bei mokantis, gyvenant aktyviai būtina aprūpinti organizmą reikalingomis medžiagomis. Tokiu atveju geriausia rinktis maisto papildus sportui, kurie praturtinti įvairiais mineralais bei vitaminais ir yra skirti organizmo stiprinimui.

Sportas

Tie, kurie nori gyventi ilgai bei sveikai, taip pat neturėtų pamiršti ir sporto guru. Yra daug priežasčių, kodėl verta sportuoti: nepriaugsite svorio, jausitės žvaliai, energingai. Vis dėlto, nusprendus sportuoti verta atminti ir tai, jog negalima persistengti: puiku, jei nuspręsite sportuoti savo malonumui, tačiau jei nuspręsite, jog jums reikalingos sunkios treniruotės, pagalvokite dar kartą, ar jums iš tiesų to reikia. Jei iš tikrųjų nuspręsite lankyti treniruotes, būtų puiku, jei užsuktumėte į sporto klubą ir specialistai, kurie puikiai išmano savo darbą ir sudarytų treniruotę jums.

Žalingų įpročių neturėjimas

Ko gero, net kalbėti apie tai, kaip žalingų įpročiai žaloja mūsų sveikatą. Įvairūs alkoholiniai gėrimai bei cigaretės (vartojami net ir nedidelėmis dozėmis) bėgant laikui gali rimtai pakenkti. Dėl alkoholio bei tabako vartojimo gelsta dantys ir plaukai, silpsta plaukai, padidėja tikimybė susirgti plaučių, kvėpavimo takų, širdies, kraujagyslių ligomis.

Na, o baigiant šią temą galima teigti, jog yra daug būdų, padėsiančių išsaugoti sveikatą: sveika mityba, maisto papildai, sportas bei žalingų įpročių neturėjimas.