Paskolos ir kreditai frankais

Besivystant informacinėms technologijoms, vis paprastesnis tampa ir paskolų bei kreditų suteikimas. Jau tapo norma, jog įvairūs greitieji kreditai internetu yra suteikiami per kelias minutes, 24 valandas per parą ir septynias dienas per savaitę. Toks operatyvus kreditavimo rizikos įvertinimas ir sprendimo dėl suteikiamos paskolos priėmimas yra įmanomas tik šiuolaikinių, informacinių technologijų dėka.

Kuomet dėl paskolos besikreipiantis asmuo užpildo registracijos formą, kreditoriaus svetainėje, sistema išsiunčia užklausimą į sodros duomenų bazę bei credit info skolininkų registrą. Todėl per kelias minutes yra gaunas atsakymas apie asmens pajamas bei pradelstus (jeigu tokių yra) finansinius įsipareigojimus. Mažai kam žinoma, bet neretai administruoti greitųjų kreditų įmonę, pakanka vos vieno darbuotojo. Visą kita darbą atlieka išmaniosios technologijos.

Dažnai asmenys besikreipiantys dėl kredito pageidauja, kad greitieji kreditai internetu visą parą butų suteikiami ne tik interneto svetainėje užpildžius prašymą, bet ir tiesiog išsiuntus trumpąją sms žinutę. Verta paminėti, kad gauti paskolą sms žinutės pagalba gali tik tie asmenys, kurie jau būna užsiregistravę internetu. Kitaip tariant, šį palengvinto kreditavimo metoda, bendrovės siūlo ištikimiems klientams, kurie jau ir anksčiau yra skoliniasi pinigus iš tos įmonės.

Ar pinigai išduodami grynaisiais?

Dažniausiai greitos paskolos internetu yra pervedamos į besikreipiančio asmens banko sąskaitąl. Tačiau kai kurios smulkiųjų vartojimo paskolų įmonės daro ir išimtis, bei suteikia galimybę atsiimti pinigines lėšas, šių įmonių atstovybėse. Didžiosios bendrovės, yra sudariusios sutartis ir su didžiaisiais prekybos centrais, todėl paskolos gali būti suteiktos ir maximos kasoje. Nenorintys eiti į prekybos centrą, gali rinktis ir Lietuvos pašto padalinius. Čia paskolas iki 5000 litų taip pat galima atsiimti grynaisiais, o pageidaujant galima pateikt paraiška, gauti paskolą net iki 20 000 litų. Tiesa sumos didesnės nei penki tūkstančiai litų yra pervedamos į prašančiojo banko sąskaitą, o ne išduodamos grynaisiais pinigais.

Verta paminėti, jog smulkieji vartojimo kreditai kaip taisyklė yra suteikiama didesnėmis palūkanomis nei vartojimo paskolos, komerciniuose bankuose. Tai įtakoja pagrinde liberalesnė skolinimo politika. Greitųjų kreditų įmonės, paskolas suteikia dažniausiai neatsižvelgiant į individualų klientą,o vietoj to naudojant universalų šabloną. Todėl neretai pasitaiko ir laiku negrąžintų paskolų. O tai savo ruoštu įtakoja ir bendrą kredtinigumo rizika bei paskolų palūkanas.

Neretai lietuvoje veikiantys komerciniai bankai yra linke piktnaudžiauti dominuojančia padėtimi ir tiems asmenimis kurie yra anksčiau skoliniasi internetu iš smulkiųjų vartojimo kreditų davėjų - nesuteikti stambesnių vartojimo paskolų. Todėl susidaro užburtas ratas, kuomet žmogus yra priverstas vėl vartojimui skolintis iš greitųjų paskolų bendrovių ir mokėti didesnias palūkanas.

Kiekvienas norintis pasiskolinti gali apsilankyti specializuotose greitųjų kreditų ir paskolų palyginimo svetainėse. Tokiu būdu galima rasti optimaliausius kredito pasiūlymus. Primename, kad nuo 2016 metų pasikeitė greitųjų kreditų išdavimo tvarka ir dabar gauti paskolą internetu yra kur kas sunkiau nei buvo iki šiol. Savo ruožtu skolintis tapo pigiau ilgajam periodui (pavyzdžiui būstui ar automobiliui), taip yra dėl rekordiškai pigių Europos centrinio banko nustatytų palūkanų.