Kreditai ir paskolos

Ieškodami geros investicijos turėtumėte pastebėti miškus. Iškirsta mediena ypatingai gerai vertinama, už ją atsilyginama apvalia suma pinigų, todėl investuoti į miškus ir jų kirtimą nėra blogas žingsnis, ypač jei mėgstate aktyvų fizinį darbą ar gebate pigiai įsigyti ir brangiai parduoti. Deja, miškai, ypač tie, kuriuose auga vertinga mediena, o plotas nėra toks, į kurį net neverta varyti technikos, kainuoja nemažai, tad reikia galvoti, iš kur gauti pinigų investicijoms.

Viena iš išeičių – paskolos

Dažnai skolinti pinigai laikomi netinkamais, tačiau pasiskolinti investicijoms yra netgi puiku, nes tai suteikia galimybė kurti šviesesnę ateitį jau dabar, o ne kažkada ateityje. Tad jei turite pakankamai technikos miško kirtimui, tačiau pelningam veikimui trūksta vertingo žemės sklypo, kuriame augtų brandus miškas – paskola Jums kaip tik. Žinoma, galimas ir atvirkščias variantas, kuomet turite didelį ir kirtimui tinkamą mišką, tačiau neturite visos reikiamos technikos, kurios, kaip žinia, reikia nemažai ir pakankamai geros.

Šiuo metu visama pasaulyje itin populiarūs paskolų ir kreditų palyginimo tinklapiai, tokie kaip Gruzijos Isesxe ar Latvijos AtrieKreditiON. Šiose svetainėse galima rasti ir palyginti net keleto bendrovių siūlomas paslaugas. Taigi sesxebi (jei esate gruzijoje) ar Atrie Krediti (jei kredito ieškoma kaimyninėje Latvijoje) galima gauti įvertinus iškarto keletos bendrovių pasiūlymus. Greitas kreditas juk irgi gali būti puiki investicija, nes dauguma bendrovių pirmą karta skolina visiškai nemokamai. Taigi kodėl nepasinaudoto puikia proga ir nepriversti pinigų dirbti?

Verta atkreipti dėmesį, kad bankai ir kitos finansinės institucijos daug palankiau suteikia paskolas nekilnojamam turtui, tad jei perkate žemės sklypą su mišku – Jūs turite kur kas palankesnes sąlygas nei dauguma kitų norinčiųjų pasiskolinti. Be to, paskolos išdavimą palengvina ir tai, kad Jūsų planuojamas pirkti turtą yra investicinis objektas, iš kurio planuojama uždirbti pinigų. Taigi, skolintis miškui, kurį planuojate iškirsti ir parduoti ne tik apsimoka, bet ir yra gana nesudėtinga.

Be abejo, kiek sudėtingiau gali būti perkant miško kirtimui skirtą techniką. Ši greitai nuvertėja, yra labai brangi, tačiau ne itin paklausi, tad tai nėra pats geriausias užstatas kreditoriui. Žinoma, Jūs galite kaip užstatą panaudoti ir turimą mišką. Tokiu atveju ne tik turėsite daugiau šansų gauti paskolą, bet taip pat ir galėsite tikėtis didesnės paskolos, pavyzdžiui, jei be papildomo užstato Jums siūloma paskola siekia tik 60 procentų reikiamos miško technikos vertės, tai su papildomu nekilnojamo turto užstatu (šiuo atveju turimu mišku) bankai gali pasiūlyti net ir 70 ar 80 procentų dydžio paskolą. Todėl galima teigti, kad užstatui panaudoti ir žemės sklypą su mišku yra puikus pasirinkimas.

Vengti paskolos tokio tipo investicijoms nėra naudinga, kadangi medienos rinka nuolat kinta ir negalima prognozuoti, kas bus po kelerių metų. Ypač vertę gali sumažinti užklupusius gamtos stichijos ar įsiveisusi medienos liga, kuri gerokai sumenkintų Jūsų sklype augančių medžių vertę, tai sumažinant ir galimą Jūsų uždarbį, todėl jei šiuo metu Jūsų mediena vertinama ypač palankiai, o Jums šiek tek trūksta, ko gero geriausia išeitis yra eiti į banką ar kitą kreditavimo įstaigą ir tartis dėl paskolos technikos ar pačio miško įsigijimui, kitoms su šiuo verslu susijusioms išlaidoms padengti.