Finansinių problemų jau ne pirmus metus kamuojama Graikija gali ištikti dar gilenės skolų krizė. Tokia niūri ateitis yra pranašaujama dėl naujausių ekonomikos rodiklių iš kurių paaiškėjo, kad per paskutinius tris mėnesius Graikija nesugebėjo susidoroti su turimai įsiskolinimais. Šiuo metu šalies skola siekia apie 350 milijardų Eurų. Nuo metų pradžios įsisikolinimas išsaugo daugiau kaip 50 milijardų Eurų.

Tarptautines rinkas šiek tiek nuramino vasarą vykę parlamento rinkimai. Nugalėjus socialistų kandindatui, buvo tikimasi, kad pavyks susitarti dėl papildomų taupymo programų. Tačiau reikalai nesikeičia taip greitai kaip norėtų tarptautinė bendruomėnė.

Jau nekarta autoritetingi finansinkai buvo išsakę savo nuomonę, kad Graikijai vertėtų pasitraukti iš Euro zonos ir susigrąžinti nacionalinę valiutą. Tačiau didžiosios Europos ekonomikos, tokios kaip Vokietyje bei Prancūzija stengiasi padaryti viską kas nuo jų priklauso, kad tokių drąstiškų veiksmų neprireiktu.

Ir nors Vokietyja palaiko Graikiją bei yra pasirengusi paskolinti papildomai, tačiau griežtai atsitsako nuo minties leisti bendras Europos sąjungos obligacijas.

Priminsime, kad Graikijos skolų krizė įsivyravo 2009 metais. Tuomet paaiškėjo, kad šalies skola yra ženkliai didesnė nei metinis BVP. Tokios žinios iššaukė investuotojų nerimą ir prievertė rimtaiprabilti net apie Graikijos bankroto galimybę.