Investicinis gyvybės draudimas yra sudėtinis finansų bei draudimo rinkos produktas. Itin populiarus daugelyje vakarų Europos šalių, prieš keletą metų jis pasiekė ir Lietuvą.  Draudiminė apsauga suderinta su galimybe sukaupti nemažą sumą, oresniai senatvei vilioja ne vieną.

Lietuvoje didieji šalies bankai, tokie kaip SEB bei Swedbank turi įsteigę savo dukterines bendroves, kurios teikia tiek investicinio tiek kaupiamojo gyvybės draudimo paslaugas. Tai parodo, kad netik draudimo kompanijos, tačiau ir finansų rykliai rimtai žiūri į gyvybės draudimą.

Investicijos esmė yra, kad mokant net mažas įmokas, per eilę metų galima sukaupti išties įpūdingą sumą, pvz mokant po 200lt per mėnesį, ir turint istorinę 10% metinę investicijų grąžą, po 45 metų galima savo sąskaitoje turėti jau daugiau nei vieną milijoną litų. Nereikėtų pamiršti, kad visus tuos metus galiojo draudimimės apsaugos, traumos bei mirties atveju.

Investuotojams/draudėjams galima rinktis iš keletos investavimo sričių:

  • Rizikingas (pasižymintis didesne investicijų graža);
  • Subalansuotas (kuomet lėšos yra paskirstomos tarp rizikingo ir subalansuoto investavimo fondų);
  • Konservatyvus (paprastai investuojama į skolos vertybinius popierius, tokius kaip valstybių obligacijos);
  • Kiti (Individualūs kompanijos ar banko parinkti investavimo porfeliai).

Rekomenduojama rinktis investavimo krypti pagal tai kiek draudėjui yra metų, sutarties sudarimo metu. Jei tai jaunas žmogus, tuomet galima drąsiai imti rizikingesnes kryptis, jei pagyvenes, tuomet verčiau nerizikuoti ir pasirinkti konservatyvią investavimo kryptį.