Itin didelę svarbą produkto sėkmei turi pakuotė. Pakuotė yra pirmasis dalykas, kurį pastebi pirkėjas ieškodamas tam tikros rūšies prekės, todėl norint sėkmingai parduoti būtina įvertinti ir pasirinkti tinkamą pakuotę.


pozityviai

Tinkamos pakuotės išsirinkimui reikia skirti nemažai laiko bei pastangų, kadangi kaip ir kokybiško produkto bei maišelių gamyba, taip ir kokybiškos pakuotės sukūrimui būtina patirtis bei rinkos suvokimas, gebėjimas atlikti darbus kruopščiai.

Tačiau net ir sugalvojus idėją dėmesį traukiančiai pakuotei neužtenka tiesiog užsakyti jos gamybą. Prieš pakuotės gamybą reiktų pasikonsultuoti su gamintojais, kitais patyrusiais pakuočių ekspertais, o apie vietą, kurioje planuojate gaminti pakuotę reikėtų papildomai pasidomėti, patikrinti, ar gamintojas atitinka Jūsų ir Jūsų gaminio reikalavimus, yra sertifikuota gaminti pakuotes.

Kuomet visos detalės apie pakuotę yra suderintos, išsirinktas pakuotės stilius, spalvos ir dizainas, o gamyba jau užsakyta, vertėtų įspėti lojalius pirkėjus apie prekės pakuotės pasikeitimą. Viena populiariausių medžiagų paprastai kauotei gaminti yra polietilenas. Tai galima atlikti įvairiais būdais. Bene geriausias būdas tai padaryti – reklama prekybos centruose ar žiniasklaidos priemonėse. Be to, tokia reklama pritraukia ne tik esamus pirkėjus, žinančius ir pamėgusius produktą, bet ir naujus klientus, kurie dar nėra girdėję apie produktą.

Gera pakuotė turtėtų būti tokia, kuri trauktų pirkėjų dėmesį, tačiau tuo pat metu nebūtų įkyri, neerzintų galimų klientų. Erzinančios reklamos nors ir pritraukia dėmesį, tačiau neretai atbaido pirkti, o vėliau sukelia tik neigiamą reakciją, antipatiją ir skatina pirkti konkurentų produktus.

Tuo tarpu tinkamai parinkta pakuotė padidina pardavimus iki kelių kartų, o taip pat padeda ir gerinti produkto vardo žinomumą, gali kelti įmonės prestižą ir palengvina naujų produktų kūrimą ateityje, kadangi yra ne tik žinomas vardas, bet taip pat įgaunama ir patirties kuriant pakuotę, žinomos smulkmenos, pasimokyta iš kūrimo proceso klaidų.

Kuriant pakuotę svarbu stebėti rinktą ir tendencijas, neretai verta surizikuoti, nebijoti daryti klaidų, kadangi visos naujovės ateina ne kaip kitaip, bet eksperimentų būdu. Tokios tinkamų pakuočių paieškos nors ir užtrunka bei tuo metu yra brangios, vėliau gali atsipirkti su kaupu. Yra žinoma, jog versle svarbus pelnas, o būtent pakuotė gali būti to pelno priežastis, tad investuoti į tai būtina.