greiti pinigaiTam, kad tikrai žinotumėte jog gaunate geriausią paslaugą, reikia palyginti kelių kelių bendrovių teikiamas paslaugas. Mes jau rašėme apie tai, kad šiuo metu Lietuvoje yra itin populiarios pigių skrydžių paieškos ir palyginimo sistemos. Dabar norėtumet aptarti greitų kreditų (swrafi sesxebi) palyginimą Gruzijoje. Kaip ir pas Lietuvoje ar Latvijoje, Gruzijoje yra tikrai ne viena sesxebi teikianti įmonė, taigi išsirinkti tikrai gali būti sudėtinga. Tačiau čia į pagalbą gali ateiti tokie projektai kaip, kad Sesxebion.ge/online-sesxebi ir trumpose paskolose (iki 30 dienų) besispecializuojanti www.topsesxebi.com. Šiose svetainėse visi norintys gali palyginti skirtingų kreditorių pasiūlymus. Tai itin patogu, nes leidžia sprendimą dėl kredito priimti jį gerai apsvarsčius ir palyginus kelis variantus.

Skolintis yra atskingas reikalas į kurį jokiu būdu negalima žiūrėti atsainiai. Vieną kartą paimtas ir laikus negrąžintas kreditas gali ilgam sugadinti kredito reitingą ir pasekoje daryti didelės žalos jūsų finansiniai reputacijai. Todėl stenkites skolintis tik tiek kiek tikrai galėsite grąžinti. Dažnai žmonės pernelyg gerai vertina savo galimybes ir dėl to ima didesnius kreditus negu galės atiduoti. Tokia praktika vėliau priveda prie išties liūdnų pasėkmių. Todėl svarbu ne tik atidžiai rinktis kredito teikėja, bet ir savi galimybes vertinti kiek skeptiškiau. Jei viską darysite tinkamai, su kreditais jokių bėdų kilti neturėtu.

Gruzijoje yra itin populiarūs mikro kreditai. Tai tokia kreditų rūšis, kai pinigai yra skolinami iki trumpesniam nei vieno mėnesio laikotarpiui, o suma neviršyja pusės vidutinio darbo užmokesčio. Dažniausiai dėl tokio kredito kreipiasi žmonės kuriems iki alyginimo pritrūko šiek tiek lėšu einamosios išlaidoms padengti. Kaip ir mūsų greitieji kreditai, šios paskolos dažnai pirmą kartą yra suteikiamos nemokamai. Tai viena iš priežasčių, kodėl žmonės noriai skolinasi ir per daug nesuka galvos dėl palūkanų. Visos išlaidos dažniausiai sudaro tik banko mokesčiai už pinigų pervedimą bei įskaitymą. Sesxebi yra populiari ne tik tarp jaunų žmonių, bet ir tarp vyresnės kartos.

Gruzijos nacionalinė valiuta Laris yra kiek pigesnė nei Euras. Skirtingai nei litas, laris nėra pririštas prie jokios kitos valiutos, todėl jo kursas nuolatos kinta. Turistai iš Lietuvos pamėgo keliones į šią išties svetinga šalį. Be visa ko mūsų keliautojus čia džiugina ir išties žemos kainos. Net turistiniuose miestuose galima pailsėti kur kas pigiau nei Palangoje. Gruzijos ekonomika nukentėjo nuo 2008 metai vykusio karo su Rusija, per kurį buvo prarasta dalis teritorijos, bet specialistai prognozuoja ganėtinai greitą atsigavimą. Šiuo metu kaip ir dauguma kitų pasaulio ekonomikų - Gruzijos PVM nuolat auga.

Šalies ekonomika yra stipriai įtakojama turizmo bei eksporto. Visi gerai žinome mineralinį vandenį Borzomi, kuris mus pasiekia būtent iš šios valstybės. Regionas kuriame yra išgaunamas šis mineralinis vanduo yra kažkiek panašus į mūsų Druskininkus bei Birštoną, kurie taip pat garsėja savo mineraliniu vandeniu bei čia veikiančiais sveikatingumo centrais.

Paskolos ir kreditai frankais

Besivystant informacinėms technologijoms, vis paprastesnis tampa ir paskolų bei kreditų suteikimas. Jau tapo norma, jog įvairūs greitieji kreditai internetu yra suteikiami per kelias minutes, 24 valandas per parą ir septynias dienas per savaitę. Toks operatyvus kreditavimo rizikos įvertinimas ir sprendimo dėl suteikiamos paskolos priėmimas yra įmanomas tik šiuolaikinių, informacinių technologijų dėka.

Kuomet dėl paskolos besikreipiantis asmuo užpildo registracijos formą, kreditoriaus svetainėje, sistema išsiunčia užklausimą į sodros duomenų bazę bei credit info skolininkų registrą. Todėl per kelias minutes yra gaunas atsakymas apie asmens pajamas bei pradelstus (jeigu tokių yra) finansinius įsipareigojimus. Mažai kam žinoma, bet neretai administruoti greitųjų kreditų įmonę, pakanka vos vieno darbuotojo. Visą kita darbą atlieka išmaniosios technologijos.

Dažnai asmenys besikreipiantys dėl kredito pageidauja, kad greitieji kreditai internetu visą parą butų suteikiami ne tik interneto svetainėje užpildžius prašymą, bet ir tiesiog išsiuntus trumpąją sms žinutę. Verta paminėti, kad gauti paskolą sms žinutės pagalba gali tik tie asmenys, kurie jau būna užsiregistravę internetu. Kitaip tariant, šį palengvinto kreditavimo metoda, bendrovės siūlo ištikimiems klientams, kurie jau ir anksčiau yra skoliniasi pinigus iš tos įmonės.

Ar pinigai išduodami grynaisiais?

Dažniausiai greitos paskolos internetu yra pervedamos į besikreipiančio asmens banko sąskaitąl. Tačiau kai kurios smulkiųjų vartojimo paskolų įmonės daro ir išimtis, bei suteikia galimybę atsiimti pinigines lėšas, šių įmonių atstovybėse. Didžiosios bendrovės, yra sudariusios sutartis ir su didžiaisiais prekybos centrais, todėl paskolos gali būti suteiktos ir maximos kasoje. Nenorintys eiti į prekybos centrą, gali rinktis ir Lietuvos pašto padalinius. Čia paskolas iki 5000 litų taip pat galima atsiimti grynaisiais, o pageidaujant galima pateikt paraiška, gauti paskolą net iki 20 000 litų. Tiesa sumos didesnės nei penki tūkstančiai litų yra pervedamos į prašančiojo banko sąskaitą, o ne išduodamos grynaisiais pinigais.

Verta paminėti, jog smulkieji vartojimo kreditai kaip taisyklė yra suteikiama didesnėmis palūkanomis nei vartojimo paskolos, komerciniuose bankuose. Tai įtakoja pagrinde liberalesnė skolinimo politika. Greitųjų kreditų įmonės, paskolas suteikia dažniausiai neatsižvelgiant į individualų klientą,o vietoj to naudojant universalų šabloną. Todėl neretai pasitaiko ir laiku negrąžintų paskolų. O tai savo ruoštu įtakoja ir bendrą kredtinigumo rizika bei paskolų palūkanas.

Neretai lietuvoje veikiantys komerciniai bankai yra linke piktnaudžiauti dominuojančia padėtimi ir tiems asmenimis kurie yra anksčiau skoliniasi internetu iš smulkiųjų vartojimo kreditų davėjų - nesuteikti stambesnių vartojimo paskolų. Todėl susidaro užburtas ratas, kuomet žmogus yra priverstas vėl vartojimui skolintis iš greitųjų paskolų bendrovių ir mokėti didesnias palūkanas.

Kiekvienas norintis pasiskolinti gali apsilankyti specializuotose greitųjų kreditų ir paskolų palyginimo svetainėse. Tokiu būdu galima rasti optimaliausius kredito pasiūlymus. Primename, kad nuo 2016 metų pasikeitė greitųjų kreditų išdavimo tvarka ir dabar gauti paskolą internetu yra kur kas sunkiau nei buvo iki šiol. Savo ruožtu skolintis tapo pigiau ilgajam periodui (pavyzdžiui būstui ar automobiliui), taip yra dėl rekordiškai pigių Europos centrinio banko nustatytų palūkanų.

Ar verta steigti mažąją bendriją?

Pastaruoju metu nuolat besikuriančios naujos įmonės – jau nieko nebestebinantis reiškinys. Nieko nestebina, kai tos pačios naujos įmonės labai greitai baigia savo gyvavimą. Kaip elgtis, kad taip nenutiktų? Kaip reikėtų apibrėžti savo vykdomą veiklą? Pakalbėkime šiandien apie tai, ar verta steigti mažąją bendriją?

Visų pirma norėtųsi akcentuoti, kad visos verslo formos yra savaip geros, tiesiog jos pritaikytos skirtingoms verslo šakoms ir nevienodiems verslininkų bei amatininkų poreikiams. Jeigu ir jūs nutarėte užsiimti naujos įmonės įkūrimu, visų pirma turite nutarti, kokia verslo forma jums yra tinkamiausia. Atsižvelkite į tris svarbius aspektus: atsakomybę, t. y ar jūs, kaip fizinis asmuo norite, kad visa atsakomybė kristų ant jūsų pečių, ar geriau tegu ji gula ant įmonės; mokesčius, kurie yra skirtingi, priklausomai nuo verslo formos; veiklos pobūdį, t. y jei norite pradėti licencijuojamą veiklą, jums bus gerokai paprasčiau naudojant UAB formą.

Jei savo verslą nutarėte steigti vienas geriausia mažosios bendrijos nesirinkti. VMI nurodo, kad tikapie 10% visų steigiamų visų mažųjų bendrijų įsteigtos vieno asmens. Kita vertus, tai gali reikšti, jog MB įkūrėjas galėjo dirbti ir su individualios veiklos pažymėjimu arba tiesiog kurti individualią įmonę, tačiau pirmuoju atveju, jis negalėtų samdyti daugiau žmonių, o antruoju – visa naujos įmonės atsakomybė tiesiogiai liestų asmeninius finansus.

Pagrindinis trūkumas lyginant mažąją bendriją su individualia veikla yra mažosios bendrijos mokestinė bazė. Už kiekvieną mažosios bendrijos narį kiekvieną mėnesį privalu mokėti 90 Lt  į Privalomojo sveikatos draudimo fondą bei 263 Lt „Sodrai“. Taigi per metu už kiekvieną MB narį riekia sumokėti po 4.236 Lt. Ši suma mokėtina netgi tais atvejais, jeigu  metinė bendrijos apyvarta nesiekia 12 tūkst. Lt  arba mažosios bendrijos nariai dirba kitus darbus ir mokesčius moka kitose įmonėse. Taigi, būtent dėl mokestinių prievolių, jeigu jums nėra būtina steigti mažosios bendrijos, geresnis sprendimas yra užsiimti individualia veikla.

Santykiuose su kitais asmenimis mažosios bendrijos vardu veikia jos vadovas. Tuo atveju, kai mažosios bendrijos dalyvių susirinkimas kartu yra ir valdymo organas, turi būti paskirtas atstovas, įgyvendinantis mažosios bendrijos susirinkimo metu priimtus sprendimus.

Kiekvienos verslo šakos pasirinkimas priklauso nuo veiklos pobūdžio, pvz., jeigu norite steigti mokymo įstaigas, prekiauti alkoholiniais gėrimais ar samdyti darbuotojus, tuomet jums reikės steigti arba mažąją bendriją, arba netgi UAB. Be to, jeigu dirbate pagal individualią veiklą, tačiau ruošiatės turėti partnerių iš užsienio valstybių, jums taip pat teks keisti verslo formą. Šiuo metu mūsų šalyje mažosios bendrijos jau turi gana tvirtai įsitvirtinusį statusą kaip patikimos įmonės, todėl ir prestižas bei pasitikėjimas jomis nuolat vis labiau auga.

Kreditai ir paskolos

Ieškodami geros investicijos turėtumėte pastebėti miškus. Iškirsta mediena ypatingai gerai vertinama, už ją atsilyginama apvalia suma pinigų, todėl investuoti į miškus ir jų kirtimą nėra blogas žingsnis, ypač jei mėgstate aktyvų fizinį darbą ar gebate pigiai įsigyti ir brangiai parduoti. Deja, miškai, ypač tie, kuriuose auga vertinga mediena, o plotas nėra toks, į kurį net neverta varyti technikos, kainuoja nemažai, tad reikia galvoti, iš kur gauti pinigų investicijoms.

Viena iš išeičių – paskolos

Dažnai skolinti pinigai laikomi netinkamais, tačiau pasiskolinti investicijoms yra netgi puiku, nes tai suteikia galimybė kurti šviesesnę ateitį jau dabar, o ne kažkada ateityje. Tad jei turite pakankamai technikos miško kirtimui, tačiau pelningam veikimui trūksta vertingo žemės sklypo, kuriame augtų brandus miškas – paskola Jums kaip tik. Žinoma, galimas ir atvirkščias variantas, kuomet turite didelį ir kirtimui tinkamą mišką, tačiau neturite visos reikiamos technikos, kurios, kaip žinia, reikia nemažai ir pakankamai geros.

Šiuo metu visama pasaulyje itin populiarūs paskolų ir kreditų palyginimo tinklapiai, tokie kaip Gruzijos Isesxe ar Latvijos AtrieKreditiON. Šiose svetainėse galima rasti ir palyginti net keleto bendrovių siūlomas paslaugas. Taigi sesxebi (jei esate gruzijoje) ar Atrie Krediti (jei kredito ieškoma kaimyninėje Latvijoje) galima gauti įvertinus iškarto keletos bendrovių pasiūlymus. Greitas kreditas juk irgi gali būti puiki investicija, nes dauguma bendrovių pirmą karta skolina visiškai nemokamai. Taigi kodėl nepasinaudoto puikia proga ir nepriversti pinigų dirbti?

Verta atkreipti dėmesį, kad bankai ir kitos finansinės institucijos daug palankiau suteikia paskolas nekilnojamam turtui, tad jei perkate žemės sklypą su mišku – Jūs turite kur kas palankesnes sąlygas nei dauguma kitų norinčiųjų pasiskolinti. Be to, paskolos išdavimą palengvina ir tai, kad Jūsų planuojamas pirkti turtą yra investicinis objektas, iš kurio planuojama uždirbti pinigų. Taigi, skolintis miškui, kurį planuojate iškirsti ir parduoti ne tik apsimoka, bet ir yra gana nesudėtinga.

Be abejo, kiek sudėtingiau gali būti perkant miško kirtimui skirtą techniką. Ši greitai nuvertėja, yra labai brangi, tačiau ne itin paklausi, tad tai nėra pats geriausias užstatas kreditoriui. Žinoma, Jūs galite kaip užstatą panaudoti ir turimą mišką. Tokiu atveju ne tik turėsite daugiau šansų gauti paskolą, bet taip pat ir galėsite tikėtis didesnės paskolos, pavyzdžiui, jei be papildomo užstato Jums siūloma paskola siekia tik 60 procentų reikiamos miško technikos vertės, tai su papildomu nekilnojamo turto užstatu (šiuo atveju turimu mišku) bankai gali pasiūlyti net ir 70 ar 80 procentų dydžio paskolą. Todėl galima teigti, kad užstatui panaudoti ir žemės sklypą su mišku yra puikus pasirinkimas.

Vengti paskolos tokio tipo investicijoms nėra naudinga, kadangi medienos rinka nuolat kinta ir negalima prognozuoti, kas bus po kelerių metų. Ypač vertę gali sumažinti užklupusius gamtos stichijos ar įsiveisusi medienos liga, kuri gerokai sumenkintų Jūsų sklype augančių medžių vertę, tai sumažinant ir galimą Jūsų uždarbį, todėl jei šiuo metu Jūsų mediena vertinama ypač palankiai, o Jums šiek tek trūksta, ko gero geriausia išeitis yra eiti į banką ar kitą kreditavimo įstaigą ir tartis dėl paskolos technikos ar pačio miško įsigijimui, kitoms su šiuo verslu susijusioms išlaidoms padengti.

Viena turtingiausių Europos valstybių, Šveicarija pranešė, kad naujausiais šios šalies centrinio banko duomenimis užsienio valiutos atsargos 2012 metų 7 mėnesį ūgtelėjo iki 406,5 milijardų Šveicarijos frankų (CHF). Toks gausus užsienio valiutos kiekis šalyje buvo sukauptas nes centrinis Šveicarijos bankas įsigyjo daugiau užsienio valiutos, kad apsaugotų šalies ekonomiką nuo stiprėjančio nacionalinės valiutos kurso. Išauges šios valiutos kursas galimai neigiamai įtakotų eksporto rinką, o tai gali pakenkti vidiniai ekonomikos padėčiai.

Per vieną 2012 metų mėnesį Šveicarijos centrinio banko sukauptos įvairios užsienio valiutos atsargos padidėjo 11,3% - nuo 365,1 milijardų frankų 2012 06 iki 406,5 milijardų frankų 2012 07

Centrinis Šveicarijos banko užsienio valiutos atsargas pradėjo didinti dar 2011 metų rugpjūčio mėnesį. Tai lėmė intervenciniai centrinio banko veiksmai. Bankas pirko užsienio valiutą ir pardavė savąją, kad susilpnintų Šveicarijos franką ir tokiu būdu apsaugotų šveicarijos ekonomiką ir garantuotų pakankamą iš šalies eksportuojamų prekių konkurencingumą.

Kaip rodo neseniai publikuoti statistikos duomenys, bedarbystė Šveicarijoje liepą siekė tik 2,7 % Tai vienas geriausių rodiklių visoje Europoje. Šie duomenys įtakojo, kad euro kursas nuolatos smunka (CHF) atžvilgiu

Šveicarijos bendrasis vidaus produktas per pirmus šešis  2012 m.  mėnesius, lyginant su tuo pačiu laikotarpiu 2011 metais, ūgtelėjo 0,7%, o bendrasis BVP augimas per paskutinius 24 mėnesius sudarė 2%